Kategori 3

Ändra texten genom att klicka på Redigera i elementets ram.

I raskategori 3: Tävlande i grupp. Så ingår kattraserna BengalBrittisk KorthårBurmaBurmillaChartreuxCymricEgyptisk mauEuropéKoratKurilean Bobtail korthårKurilean Bobtail långhårManxOcicatSokokeSnowshoeVi har inte alla kattraser representerade i Calmare kattklubb, men vi har många och nedan visar vi dessa uppfödare.

Brittiskt korthår


 

S*Billfeldt's–diplomerad

Hanna Billfeldt
Växjö
0708820521
hanna_billfeldt@hotmail.com
https://www.facebook.com/billfeldtsbritter/


 

SE*Blueteddybear´s

Linda Pahlberg
Kalmar
0722-619102
blueteddybears@hotmail.com
blueteddybear-s.webnode.se


 

SE*District 1's

Lotta Brandt
Kalmar
073-182 62 66
lotta.brandt@gmail.com
www.lafayettes.blogg.se/


 

SE* Forsberg’s

Malin Forsberg
Färjestaden, Öland
0709-206934

malin_em_forsberg@hotmail.com
https://www.facebook.com/Forsbergsbritter/

 


 

S*Lintassen's–diplomerad

Therese Hagman
Figeholm
0491-313 58
lintassens@telia.com
www.lintassens.se


 


 

S*Papadino's–diplomerad

Anita Sundh
Växjö
070-5545972
anita.sundh@hotmail.com
www.papadinos.se


 

SE*Sandåsen's

Åse Nystedt
Åby
070-8556887
asenystedt@hotmail.com 
sandasensbritter.blogspot.com


 

SE*XLNT Highland

Pernilla Lundberg
Vetlanda
070-6006446
pernilla@xlnthighland
www.xlnthighland.se


 

Brittiskt långhår


 

SE*XLNT Highland-diplomerad

Pernilla Lundberg
Vetlanda
070-6006446
pernilla@xlnthighland
www.xlnthighland.se


 

BURMA


 

SE*Caruzellen´s 

Susanne Bengtsson
Lönsboda
070-2416933
caruzellens@hotmail.com 
www.caruzellens.se


 

S*Pascuumsilva´s

Yrsa & Alf Hedlund
Kävlinge

+46 46732575
yrsa.hedlund@pascuumsilvas.se
www.pascuumsilvas.se

 


 

Bengal


 

SE*Catstudios

Maria Svensson
Oskarshamn
070-4239252
Diplomerad

askur89@hotmail.com
www.catstudiosbengaler.jimdo.com